Новини
У Старочорторийській гімназії імені Героя України Вадима Одуда відбулася прем'єра вистави "Язиката Хвеська". Ця вистава шкільного театру була подарована учнями 8 класу до Дня української жінки всім учителям, учням, матерям, бабусям, сестричкам дівчаткам. А ви можете переглянути дану виставу за посиланням https://drive.google.com/drive/home
3 роки болю, сліз і боротьби.
Ми вистояли там, де інші могли б зламатися. Ми боремося, коли здається, що сил вже немає. Ми живемо, попри всі намагання нас знищити.
Кожен, хто воює, волонтерить, підтримує – ви всі творите нашу історію. Безмежна вдячність тим, хто віддав своє життя за наше життя і майбутнє. Дякую тим, хто щодня наближає нашу перемогу. Ми не забудемо жодної втрати і не пробачимо жодного злочину.
Ця війна навчила нас любити свою землю ще більше, цінувати кожну мить, кожну людину поруч. І головне – розуміти, що іншого виходу, окрім боротьби, у нас немає.
Слава Україні! Героям слава!
https://www.facebook.com/100017173957717/videos/1198412081614934/
Рідна мова - це мова, що першою засвоюється дитиною і залишається зрозумілою на все життя. Рідною прийнято вважати мову нації, мову предків, яка пов’язує людину з її народом,з попередніми поколіннями, їхніми духовними надбаннями.
Цей день із присмаком гіркоти. 21 лютого 1952 року в Бангладеші влада придушила демонстрацію протесту проти урядової заборони на використання в країні бенгальської мови. Відтоді цей день у Бангладеші став днем полеглих за рідну мову. Минуло багато років. Аж у жовтні 1999 року на Тридцятій сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО було запроваджено Міжнародний день рідної мови, а починаючи із 21 лютого 2000 року цей день відзначають і в Україні.
Сьогодні 21 лютого і у нашій гімназії було проведено ряд заходів, а саме: вікторина-гра "Слово до слова...", гра "Фразеологічний детектив", гра-лото "Наша мова калинова", гра "Квіти і українська пісня", "Соловїне шоу".
Рідною мовою говорить серце й душа української землі. Не з примусу, а лише за покликом власного сумління та гідності плекаймо в душі любов до рідної мови.
Торкніться сонячного слова
На струнах серця і душі.
І старанно вивчайте мову,
І трепетно любіте мову,
І все життя шануйте мову,
Мов рідну матір бережіть!
20 лютого ми вшановуємо пам’ять Героїв Небесної Сотні — тих, хто віддали свої життя за свободу, гідність та майбутнє України.
У нашій гімназії пройшла лінійка-реквієм до Дня пам'яті Героїв Небесної Сотні "Вічна память Героям!"
Цього дня українці згадують події, які змінили хід нашої історії, та людей, які стали символом незламності й жертовності.
Ми пам’ятаємо. Ми дякуємо. Ми продовжуємо боротися за свободу.
Слава Героям!
Тиха акція пам’яті Небесної Сотні.
Білий ангел на дереві. Тиша, що наповнена пам’яттю.
Ми не кричимо – ми згадуємо. Ми не забуваємо – ми продовжуємо боротьбу. Вони віддали життя, щоб Україна була вільною. Вони стали світлом, яке ніколи не згасне.
Тиха акція – це символ шани та вдячності. Герої Небесної Сотні не загинули — вони продовжують жити в наших вчинках, у боротьбі за незалежну, вільну, європейську державу - Україну!
Світла пам’ять і вічна шана Героям!
Тихою молитвою згадаємо Героя у день його народження…
10 лютого міг би відзначати день народження Сергій Павлюченко – наш земляк, який загинув, захищаючи нашу Батьківщину від лютого ворога, але йому навіки 50…
Пам’ять…Таке коротке слово. Вона нетлінна і вічна…. Пам’ять! Гірка пам’ять! Вона ніколи не згасне!
Сумно від того, що білими лебедями в небеса відлітають найкращі. Цвіт української землі. Безстрашні, мужні наші Герої, що віддали своє життя за свободу рідної землі. Вони заслуговують, щоб про них пам’ятали.
.Сьогодні ми схиляємо голови в пам'ять жителя нашого села Павлюченка Сергія Олександровича, який загинув при виконанні службового обов’язку в російсько – українській війні.
Школа – це друга домівка в якій діти проводять більшість часу і усвідомлюють, що помешкання добрих, трудящих і щиросердних людей видно здалеку. Тому в нашій гімназії велика увага приділяється благоустрою та чистоті на прилеглих до школи територіях. З метою приведення до належного стану території навчального закладу в нашій гімназії пройшла акція «Трудовий десант». Була приведена до належного естетичного стану частина території школи. Цієї п'ятниці до акції долучилтся учні 2-3 класу. Учні завжди охоче долучаються до прибирання не тільки рідної школи, а й прилеглої до неї території. Серед учасників панував гарний настрій, адже діти дуже люблять заходи, де вони можуть проявити себе з іншого боку, де досхочу можна поспілкуватись із однокласниками та своїми вчителями. Сонячна погода та гарний настрій учнів та вчителів сприяв тому, що трудовий десант пройшов швидко та якісно.Радіє серце та милує око коли впевнено крокуєш на чистій прибраній території школи.
Діти на усій землі,
Чималенькі і малі,
Знають правила прості:
Треба жити в чистоті!
День пам’яті Героїв Крут 2025: Україна вшановує 107-му річницю бою під Крутами
29 січня в Україні віддають шану українським студентам, які ціною власного життя зупинили більшовицький наступ на Київ у 1918 році.
Цього дня прийнято віддавати данину стійкості та мужності молодих хлопців, які так само, як і сьогоднішні воїни ЗСУ, стали на захист української держави від зовнішнього агресора.
З метою вшанування пам'яті Героїв Крут з учнами було проведено вікторину до Дня пам'яті Героїв Крут "Бій за майбутнє України". Кожного учасника нагороджено грамотою.
Щороку 28 січня українці згадують важливу історичну подію – день, коли синьо-жовтий стяг був офіційно затверджений як Державний прапор України. Державний прапор України — це один із найголовніших символів нашої держави, який об'єднує покоління, нагадує про боротьбу за незалежність та надихає на досягнення.
В Україні 27 січня відзначають Міжнародний день памʼяті жертв Голокосту. В цей день, у 1945 році, звільнили вʼязнів найбільшого нацистського табору Аушвіц. За даними Українського інституту національної памʼяті, протягом Другої світової війни нацистська Німеччина знищила третину усіх євреїв у світі, з них 1,5 мільйона жили на території сучасної України.
"Голокост, який призвів до знищення однієї третини євреїв і незліченної кількості представників інших національностей, завжди слугуватиме всім людям пересторогою про небезпеки, які приховують ненависть, фанатизм, расизм та упередження", — йдеться в резолюції Генеральної Асамблеї ООН від 1 листопада 2005 року.
Спогади про наймасштабнішу трагедію людства, яка торкнулась України, зібрала Ірина Миколайчук.
В основі Голокосту лежав антисемітизм, ненависть до євреїв стала ключовим принципом нацистської ідеології. Частиною плану також були: правова дискримінація, погроми, конфіскація майна та бойкот підприємств, які належали євреям. Місцями найбільших масових страт євреїв в Україні були: Бабин Яр (Київ), с. Богданівка, с. Дальник (Одеська область), урочище Дрогобицький Яр (Харків), м. Кам’янець-Подільський та урочище Сосонки біля Рівного.
22 січня 2025 року у нашій гімназії відбулася хода до Дня Соборності України.
Сьогодні на варті нашої єдності та незалежності стоять незламні, відважні та хоробрі особистості – наші захисники й захисниці. Ми безмежно вдячні їм за щоденний подвиг, звитяжну боротьбу, стійкість і незламність духу!
Ми пишаємося бути частиною цієї могутньої нації!
З Днем Соборності, Україно!
"Подаруй тепло захисникам" - це акція підтримки, яка сьогодні відбулася у нашій гімназії.
Учнівський та педагогічний колектив об’єднали зусилля для надзвичайно важливої справи, мета якої - передати нашим захисникам відчуття тепла, турботи та вдячності у святкові дні, нагадуючи, що ми пам’ятаємо і підтримуємо їх, навіть далеко від фронту. Частина пакунків уже вирушила до наших захисників.
Дякуємо дітям, батькам та усім, хто долучився до цієї важливої справи! Разом нам вдалося зібрати 84 пакунки.
Разом наближаємо перемогу!
Слава Україні! Героям слава!
Війна. Для когось вона стала викликом. Для когось – вже буденністю. Для когось – панічним страхом.
Але як би ти її не сприймав, війна йде. Щодня вона забирає чиєсь життя і ламає чиєсь майбутнє.
І так само щодня наші захисники виборюють в неї можливість жити - для тебе.
Кров’ю і потом вони роблять все, щоб війна нарешті стала тим, чим має бути для всіх – минулим.
Щодня ми втрачаємо цвіт нації - наших Героїв.
18 листопада 2024 року на території нашої гімназії відбувся захід, присвячений пам'яті наших випускників - наших Героїв, які загинули під час повномасштабної війни. Їх у нас, на жаль, семеро...
У цей холодний та осінній день ми продовжили традицію нашої гімназії та посадили ще три калини у пам'ять про наших Героїв.
Героїв, завдяки яким ми зустрічаємо новий день, працюємо, навчаємо та живемо.
Ми віримо, що спільними зусиллями зможемо зберегти пам'ять про загиблих, підтримати тих, хто переживає горе втрати, сформувати ту національну пам'ять, яка допоможе нам зцілитися, ніколи не забувши людей, які віддали своє життя за Україну.
МОВА ЄДНАЄ!
25 жовтня, напередодні Дня української писемності та мови, традиційно відбувся Радіодиктант національної єдності - 2024. Цьогоріч авторкою диктанту стала українська письменниця Оксана Забужко, а читав текст Павло Вишебаба – письменник та військовий.
Українці масово взяли участь у цьому флешмобі на всіх континентах. Писали текст під назвою "Магія слова" на роботі, в школі, вдома, в укритті, на фронті... Традиційно долучилися до написання радіодиктанту вчителі та учні Старочорторийської гімназії імені Героя України Вадима Одуда.
На жаль, повітряна тривога, яка пролунала, завадила нам дописати диктант.
Павло Вишебаба наголосив, що «зараз, у такий непростий у країні час, треба і словом, і голосом передавати самовладання».
ШАНУЙМО РІДНУ МОВУ, ПЛЕКАЙМО СВІЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ КОД, БО НАЙКРАЩИЙ СПОСІБ ЗАХИСТИТИ УКРАЇНСЬКУ МОВУ - РОЗМОВЛЯТИ НЕЮ!
Вітаємо!
Переможець І етапу конкурсу патріотичних дій "Патріот-Fest"!
В номінації "Юний волонтер":
Матвійчук Марія, учениця 7 класу.
Презентація "Честь і слава ЗСУ - за нашу посмішку ясну!"
(керівник Канчура О.Ю.)
Бажаємо цікавих та креативних ідей!
Культура Великобританії дуже цікава і багата різними традиціями і звичаями. Одна з таких традицій – це англійське чаювання. Британці приділяють велику увагу цьому процесу, для них це цілий обряд. Чай п’ють всюди, його люблять всі, тому що за чашкою чаю людина відчуває себе легко і затишно.
Сьогодні так себе відчули учні 5 класу на уроці англійської мови.
Діти переглядали презентацію, вивчали нові слова та вирази, виконували різні тематичні завдання.
Пили чай. Смакуючи. Насолоджуючись.
Урок пройшов дуже цікаво, інформаційно та смачно.
15-17 жовтня в рамках місячника "Героїв Україна пам'ятає" педагогом-організатором було проведено майстер-класи з виготовлення сувенірів-оберегів та листівок для воїнів ЗСУ.
Крім їжі, одягу та військового спорядження, нашим захисникам необхідні позитивні емоції та речі, які надають сил, зігрівають душу. Учні старших класів виготовляли листівки. А молодші школярі взяли участь у виготовленні оберегів з мішковини і оздобленням. Діти із задоволенням та стараннями створили подарунки для тих, хто боронить нашу державу. Віримо, що мішечки-обереги стануть важливим талісманом та символом перемоги для тих, хто ризикує своїм життям на передовій та заслуговує нашої повної підтримки та вдячності. Листівочки є надією на світло, які додадуть гарного настрою нашим захисникам.
З вірою в Україну!
Слава воїнам ЗСУ!
10 та 14 жовтня у нашій гімназії відбувався благодійний ярмарок "Дари осені" на підтримку ЗСУ. Торти, пляцки, тістечка, печиво, вафлі, піца, сік, чай – чого тільки не було на столах! Домашню випічку охоче розкуповували не тільки діти, а й вчителі. Кожен клас, який брав участь у заході, намагався не лише вразити оригінальністю та творчим підходом, але й зібрати якомога більше коштів для підтримки наших захисників. Учні активно запрошували до своїх столів зі смаколиками та рекламували товар у який було вкладено часточку душі. Також до ярмарку долучилися вчителі Білоцерківська О.В., Канчура О.О., Нагорна Т.С. В їхньому асортименті можна було посмакувати чудової кави, капучино, чаю зі смачними бутербродами. У техпрацівниці Петрової Л.І. можна було придбати чудові іграшки ручної роботи. Зібрані кошти будуть передані волонтерам для виготовлення дронів "Камікадзе".
Дякуємо кожному і кожній, хто прийшов і долучився до ярмарки, хто підтримав ініціативу та своїм внеском долучився до збору коштів для ЗСУ. Разом ми сила, тільки разом ми можемо протистояти ворогові та вистояти в цій війні! Слава Україні!
Для того щоб розширити знання учнів про історію українського козацтва, сприяти вихованню національної свідомості; розвивати інтелектуальні та фізичні здібності; формувати у дітей морально-психологічні якості (дисциплінованість, наполегливість, рішучість), навички працювати у колективі, виховувати почуття гордості за Україну 9 жовтня 2024 року у нашій гімназії був проведений квест "Між нами козаками" для учнів 1-4 класів. Змагалися дві команди "Козачата" та "Барвінчата". Переможцями квесту стала команда "Козачата". Ми вітаємо всіх учасників, які брали участь у квесті та команду "Козачата", які виборили перемогу.
8 жовтня 2024 року учні нашої гімназії стали учасниками конкурсу читців сучасної військово-патріотичної поезії присвяченого Дню захисників і захисниць України. Цьогорічний мистецький захід відбувався в той час, коли ми, українці, боронимо свою землю від російської наволочі. Ця реальність принесла нові віршовані історії, страшні, пронизливі, шокуючі, поезії про неймовірних людей, про вражаючі події, які трапилися з нами чи нашими близькими. У конкурсі брало участь 18 учнів.
На думку журі, саме виступ Матвійчук Софії з поезією 12-річної дівчинки Полінки з Харкова «Війна - і це не сон!і» відповідав не лише темі, а й виділявся дотриманням вимог декламації, креативним підходом, артистичністю та форматом подачі. Вітаємо Софію з перемогою (1 місце), бажаємо нових творчих здобутків! Також журі відзначили учнів 8 класу за активість (1 місце).